• امروز چهارشنبه بیست و هشتم مهر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غیر حضوری مستاجرین

مناقصه و مزایده

فراخوان حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری در حوزه وقف و امور خیریه

طرح «تبرکات علوی» در بوشهر اجرا شد/ توزیع یک تن گوشت قربانی بین نیازمندان

طرح «تبرکات علوی» در بوشهر اجرا شد/ توزیع یک تن گوشت قربانی بین نیازمندان

در آستانه عید غدیر طرح تبرکات علوی در استان بوشهر برگزارشد .

 چهارشنبه 30 تیر 1400   58  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان بوشهر، در آستانه عید غدیر طرح تبرکات علوی در استان بوشهر برگزارشد .
مدرکل اوقاف وامورخیریه استان بوشهربا اشاره به اینکه تلاش برای رفع محرومیت مستمندان، یکی از وظایف سازمان اوقاف و امور خیریه است، گفت: در همین راستا، ودر آستانه عید غدیر، طرح «تبرکات علوی» همزمان با دهه ولایت در سراسر کشور، در استان بوشهر اجرا شد.
وی با اشاره به اینکه یکی از اقدامات شاخص پیشوای مؤمنان و صاحب غدیر، امام علی (علیه‌السلام) رفع محرومیت و دستگیری از مستمندان بود، تاکید کرد: جامعه اسلامی باید در مسیر امام و پیشوای خود حرکت کند و همه ما وظیفه داریم از ظرفیت‌های موجود برای محرومیت‌زدایی بهره‌گیری کنیم.
حجت الاسلام محمدرضا اسماعیل پورداشت: به همت مراکز افق امامزادگان وبا مشارکت خیرین و از محل نیات موقوفات استان ، 55رأس گوسفند با هدف حمایت از افراد مستمند ذبح و قربانی شده است.

وی بیان کرد: 800 بسته نذورات و گوشت گوسفند قربانی به میزان هزار کیلوگرم ویژه درقالب طرح «تبرکات علوی» به مناسبت عید سعید قربان در میان 800 خانوار تحت پوشش و نیازمند پیرامون مراکز افق امامزادگان بوشهر توزیع شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر افزود: از سوی مرکز افق امامزاده عبدالمهیمن (ع) کوی امامزاده منطقه ۲ شهر بوشهر ۱۵۰ بسته گوشت گوسفند قربانی و نذورات در میان خانواده های نیازمند توزیع شد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین ۱۵۰ بسته گوشت قربانی نیز در میان خانوارهای تحت پوشش و افراد متضرر اقتصادی ایام کرونایی پیرامون این آستان مقدس توزیع و کمک رسانی شد.

اسماعیل‌پور با تاکید بر لزوم احیای سنت قربانی در مناسبت عظیم معنوی و اعیاد اسلامی، گفت: امسال با توجه به شیوع بیماری «ویروس کرونا» و تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر لزوم حمایت از نیازمندان و افراد کم بضاعت، این سنت حسنه بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه برنامه قربانی کردن چند رأس گوسفند در راستای کمک به خانوارهای نیازمند و تحت پوشش و پیرامون مراکز افق است، عنوان کرد: این 55 رأس گوسفند با هزینه‌ای حدود 90 میلیون تومان از محل درآمد موقوفات و با مشارکت خیران مردمی محلات شهر بوشهر تأمین و ذبح شده است.
 
 


برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار