• امروز شنبه سوم مهر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غیر حضوری مستاجرین

مناقصه و مزایده

فراخوان حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری در حوزه وقف و امور خیریه

معرفی امامزادگان استان بوشهر/ امامزاده هاشم (ع) پایگاه هوایی

معرفی امامزادگان استان بوشهر/ امامزاده هاشم (ع) پایگاه هوایی

امامزاده هاشم (ع) ملقب به ابوالحسن که با شش واسطه به حضرت ابوالفضل (علیه السلام) برمی گردد

 یک شنبه 6 تیر 1400   39  0      

آستان مقدس امامزاده هاشم (علیه السلام) ـ پایگاه هوایی
امامزاده هاشم (ع) ملقب به ابوالحسن که با شش واسطه به حضرت ابوالفضل (علیه السلام) برمی گردد. هاشم ابن حسن ابن فضل ابن محمد ابن فضل ابن حسن ابن عبیدالله ابن ابوالفضل العباس ابن حضرت علی (علیه السلام).
آستان امامزاده هاشم (علیه السلام) در شهرستان بوشهر، بخش مرکزی، شهر بوشهر، داخل پایگاه ششم شکاری شهید یاسینی واقع شده است. از قدمت اولیه احداث ساختمان بنای بقعه امامزاده هاشم (علیه السلام) اطلاع دقیقی دردسترس نمی باشد، ساختمان قدیمی آن که در حال تخریب بود سال 1384 روز ولادت با سعادت پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) کلنگ ساختمان کنونی زده شد و در سال 1387 مصادف با ولادت با سعادت حضرت زهرا (علیها السلام) افتتاح گردید. صحن و گلدسته ها، مرقد و نمای داخلی امامزاده هاشم (علیه السلام) و سردرب ورودی خود بر جذابیت آستان مقدس اضافه کرده است.همچنین در سال 1396 به همت اداره اوقاف وامورخیریه شهرستان بوشهر ضریح قدیمی تعویض گردیده است 

زیارت نامه :
السَّلامُ عَلَیکَ اَیُّهَا السَّیِّدُ الزَّکِیُّ، اَلطّاهِرُ الوَلِیُّ، وَالدّاعِی الحَفِیُّ؛ اَشهَدُ اَنَّکَ قُلتَ حَقّاً، حَقّاً، وَنَطَقتَ حَقّاً وَصِدقاً، وَدَعوتَ اِلی مَولایَ وَمَولاکَ، عَلانِیَةً وَسِرًّا، فازَ مُتَّبِعُکَ، وَنَجا مُصَدِّقُکَ، وَخابَ وَخَسِرَ مُکَذِّبُکَ، وَالمُتَخَلِّفُ عَنکَ، اَشهَد لی بِهذهِ الشَّهادَةِ، لِاَکونَ مَنَ الفائِزینَ بِمَعرِفَتِکَ وَطاعَتِکَ، وَتَصدیقِکَ وَاتِّباعَکَ، وَالسَّلامُ عَلَیکَ یا سَیِّدی وَابنَ سَیِّدی. اَنتَ بابُ اللهِ المُؤتی مَنهُ، وَالمَأخوذُ عَنهُ، اَتَیتُکَ زائِراً، وَحاجاتی لَکَ مُستَودِعةً، وَها اَنَا ذا اَستَودِعُکَ دینی وَاَمانَتی، وَخَواتیمَ عَمَلی، وَجَوامِعَ اَمَلی اِلی مُنتَهی اَجَلی، وَالسَّلامُ عَلَیکَ وَرَحمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُه.
***
سلام بر تو ای آقای پاک و پاکیزه و سرور من و ای دعوت کننده (به حق) به مهربانی، گواهی دهم که تو حق گفتی و به حق و راستی سخن کردی و (مردم را) آشکارا و نهان بسوی مولای من و مولای خودت دعوت فرمودی رستگار شد پیرو تو و نجات یافت تصدیق کننده ات و نومید و زیانکار شد تکذیب کننده ات و آنکس که با تو مخالفت کرد گواه باش برای من این گواهی را تا من بوسیله معرفت و اطاعت تو و تصدیق و پیروی کردنت از زمره رستگاران باشم و سلام بر تو ای آقای من و ای فرزند آقای من توئی درگاه خدا که از آن درآیند و (معالم دین را) از آن بگیرند آمده ام به درگاهت برای زیارت و حاجت های خود را به تو سپرده ام و من اکنون به تو می سپارم دینم و امانتم و سرانجام کارهایم و همه آرزوهایم را تا پایان عمرم و بر تو باد سلام و رحمت خدا و برکاتش.

 


برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار