• امروز جمعه بیست و هشتم خرداد 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غیر حضوری مستاجرین

مناقصه و مزایده

فراخوان حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری در حوزه وقف و امور خیریه

جلسه انتصاب مسئول ستاد انقلاب فرهنگی استان بوشهر با حضور مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان بوشهر

جلسه انتصاب مسئول ستاد انقلاب فرهنگی استان بوشهر با حضور مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان بوشهر

جلسه انتصاب مسئول ستاد انقلاب فرهنگی استان بوشهر با حضور مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان بوشهر برگزار شد

 پنج شنبه 20 خرداد 1400   20  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان بوشهر به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، روز گذشته ، طی آئینی با حضور آقای سید احمدعبودتیان مسئول بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیاء کشور،‌ جمعی از مسئولان و فعالان فرهنگی استان و با حضور تصویری آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، حجت الاسلام والمسلمین میثم دهقان به عنوان مسئول جدید بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیاء استان بوشهر معرفی و از زحمات حجت الاسلام والمسلمین زاهد دوست مسئول سابق این بنیاد تقدیر به عمل آمد.
آیت الله صفایی بوشهری در این مراسم که به شکل ارتباط تصویری حضور داشت، با بیان اینکه اقتصاد، سیاست، امنیت، دفاع، امور اجتماعی و حتی دانش و فنآوری اسلامی، فرهنگ پایه است، اظهار داشت: فرهنگ پایگی اساس اسلام و تمام نهضت های دینی است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه فرهنگ یک کلمه طیبه در نظام واره اسلامی است، افزود: اگر ما دارای یک اصالت فرهنگی و در زمینه تعمیق و توسعه فرهنگی برنامه‌ریزی داشته باشیم قطعا در عرصه‌های مختلف هندسه نظام موفق خواهیم بود.
وی تصریح کرد: یکی از مهمترین مؤلفه های قدرت نظام اسلامی بلکه مهمترین آن، مولفه قدرت فرهنگی است به همین خاطر از قرن‌ها قبل جهان استکبار به دنبال تهاجم نرم فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و علم و فناوری بوده است.
آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه در شرایط کنونی وجود مبارک بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیاء یکی از ارکان فرهنگی جامعه است، افزود: برنامه های بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیاء نقشی راهبردی و تأثیرگذار دارد و این بنیاد خط مقاومت فرهنگی در عرصه های ملی و بین المللی است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر یک استان فرهنگ پایه است و تاریخی بزرگ از علما و مقاومت فرهنگی دارد و پایتخت قرآن، انرژی و مقاومت ایران است، افزود: استان بوشهر پایتخت مبارزات استکباری ایران است و به گفته مقام معظم رهبری، تاریخ مقاومت بوشهر ویژه است چون آنجا فرهنگ مقاومت وجود دارد.
 
 


برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار