• امروز سه شنبه پنجم مرداد 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غیر حضوری مستاجرین

مناقصه و مزایده

فراخوان حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری در حوزه وقف و امور خیریه

برگزاری نشست  توجیهی آموزشی امنای موقوفات با حضورمدیرکل اداره امور امنا و متولیان موقوفات سازمان اوقاف کشور +تصاویر

برگزاری نشست توجیهی آموزشی امنای موقوفات با حضورمدیرکل اداره امور امنا و متولیان موقوفات سازمان اوقاف کشور +تصاویر

نشست توجیهی آموزشی امنای موقوفات با حضورمدیرکل اداره امور امنا و متولیان موقوفات سازمان اوقاف کشور برگزارشد

 چهارشنبه 19 خرداد 1400   39  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان بوشهر، نشست توجیهی آموزشی امنای موقوفات با حضورمدیرکل اداره امور امنا و متولیان موقوفات سازمان اوقاف کشور برگزارشد.
صبح امروز 19 خرداد ماه با حضورمدیرکل اداره امور امنا و متولیان موقوفات سازمان اوقاف جلسه توجیهی آموزشی با شرکت روسای ادارات اوقاف شهرستان ها و امنای موقوفات استان بوشهر درسالن جلسات اوقاف استان برگزارشد .
رمضانی با بیان اینکه بحث تعیین امین برای موقوفات با استفاده از ظرفیت قانونی که در ماده ۵ قانون تشکیلات و اختیارات سازمان اوقاف و امور خیریه پیش‌بینی شده است، افزود: این اقدام با هدف ارتقای بهره‌وری موقوفات و حفظ عین موقوفات با استفاده از ظرفیت‌های مردمی انجام می‌شود.
وی افزود: امین موقوفات، نیروی کمکی سازمان اوقاف و یک کارشناس موضوعی برای موقوفات است که بررسی شناسایی و کارشناسی را بیرون از اداره انجام می‌دهد.
حضورمدیرکل اداره امور امنا و متولیان موقوفات سازمان اوقاف با بیان اینکه اجرای نیت موقوفات، برعهده ادارات اوقاف است، اضافه کرد: تنظیم و تجدید قرارداد اجاره موقوفات، پیگیری امور ثبتی و اسناد مالکیت موقوفات و جلب سرمایه گذار برای رقبات موقوفات و رقبات مستعد سرمایه گذاری، تنظیم بودجه موقوفات، انجام عملیات مالی و اسناد هزینه از دیگر وظایف امین موقوفات است .
رمضانی با اشاره به اینکه اقدامات اجرایی، کارشناسی و میدانی موقوفات توسط این امنا انجام شده و ادارات اجرایی نقش بالاتر و یک نقشه کارشناسی، هادی و نظارتی خواهند داشت، افزود: با شکل گرفتن این فرآیند موجبات احیا، ارتقا و بهره وری موقوفات بیش از گذشته فراهم شود .
دراین جلسه روسای ادارات اوقاف شهرستان ها و امنای موقوفات به بیان موانع و مشکلات در این حوزه پرداختند و پیشنهاداتی در این خصوص ارائه نمودند .

 


برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار