• امروز یک شنبه دهم اسفند 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غیر حضوری مستاجرین

مناقصه و مزایده

فراخوان حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری در حوزه وقف و امور خیریه

آیت الله صفایی بوشهری در دیدار با مسئولین سازمان اوقاف کشور: سازمان  اوقاف می تواند با برنامه های دانش بنیان بسیاری از مشکلات کشور را حل کند

آیت الله صفایی بوشهری در دیدار با مسئولین سازمان اوقاف کشور: سازمان اوقاف می تواند با برنامه های دانش بنیان بسیاری از مشکلات کشور را حل کند

حجت الاسلام نوری زاده معاون امور مجلس و استان ها، حجت الاسلام شیری مدیرکل بازرسی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور و هیئت همراه با آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر دیدار کردند.

 چهارشنبه 19 آذر 1399   60  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان بوشهر، پیش از ظهر امروز حجت الاسلام نوری زاده معاون امور مجلس و استان ها، حجت الاسلام شیری مدیرکل بازرسی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور و هیئت همراه با آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر دیدار کردند.
آیت الله صفایی بوشهری در این نشست ضمن تشکر از خدمات و تلاش های سازمان اوقاف و امور خیریه و ریاست محترم آن حجت الاسلام خاموشی و مجموعه ملی و استانی، با بیان اینکه در مقابل وقف انفعالی باید وقف فعال انجام گیرد، اظهار داشت: در این زمینه باید موارد وقف حسب نیازهای بروز و فوق روز جامعه شناسایی، سپس به خیرین ارائه شود و این وقف به اشکال متمرکز و یا عمومی انجام گیرد.
امام جمعه بوشهر به طراحی و ایجاد پروژه وقف تولید و اشتغال حسب ظرفیت های استانی اشاره کرده و افزود: واقفین می توانند با ایجاد مراکز تولید متناسب با توانمندی ها و ظرفیت های هر منطقه، مراکز تولیدی ایجاد و وقف نمایند تا به هم به تولید ملی افزوده شود و هم ایجاد اشغال شود.
وی با اشاره به عرصه تولید و مدیریت علم، افزود: سازمان اوقاف و امور خیریه می تواند در عرصه تولید علم به ویژه در عرصه علوم و معارف اسلامی به حمایت از پژوهشگران، محققین و مؤلفین بپردازد و از تولیدات علمی، تألیف، ارائه و توزیع آنها با دادن تسهیلات، حمایت ویژه کند.
آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه استان بوشهر غنی ترین استان ایران است اما در درون استان برخی اقشار دچار محرومیت هایی هستند، افزود: در این رابطه سازمان اوقاف می تواند با طراحی جامع محرومیت زدایی متناسب با ظرفیت های این سازمان و کمک به اقشار محروم و ایجاد پروژه وقف موقوفات جهت محرومیت زدایی برای اقشار محروم و صرف عوائد برخی از آنها در این امر حسب ضوابط، به نیازمندان کمک کند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر پیشنهاد داد: نقشه جامع آمایشی موقوفات در سراسر ایران جهت شناسایی دقیق و پیشگیری در عرصه موقوفه خواری و استفاده بهینه از موقوفات حسب موازین شرعی، طراحی و تدوین شود.
آیت الله صفایی بوشهری تصریح کرد: سازمان اوقاف خیلی می تواند در خدمت به نظام اسلامی حسب دانش، کارهای بزرگی انجام دهد و استان بوشهر نیز می تواند در این زمینه به عنوان استان پایلوت باشد.

 


برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار