• امروز چهارشنبه پنجم آذر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غیر حضوری مستاجرین

مناقصه و مزایده

فراخوان حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری در حوزه وقف و امور خیریه

با حضور رئیس سازمان اوقاف وامورخیریه و وزیر ارشاد، همایش یاوران  وقف بصورت ویدئو کنفرانس دربوشهر برگزار شد

با حضور رئیس سازمان اوقاف وامورخیریه و وزیر ارشاد، همایش یاوران وقف بصورت ویدئو کنفرانس دربوشهر برگزار شد

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه :در حوزه‌های دانش ‌بنیان، موادغذایی، کشاورزی و تجهیزات پزشکی نیز ورود کرده‌ایم.

 سه شنبه 29 مهر 1399   51  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی؛ رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه امروز (۲۹ مهر) در همایش یاوران وقف که در سالن اجتماعات ساختمان شهید سلیمانی این سازمان برگزار شد، با بیان اینکه «واقفان» انسان‌هایی هستند که با خدا معامله می‌کنند، اظهار کرد: یاد و خاطره واقفان را گرامی‌ می‌داریم و دست گرم آنها را می‌فشاریم.

وی با اشاره به فعالیت رسانه‌ها در دهه وقف و با تقدیر از رسانه‌ها، گفت: سازمان اوقاف برای چابک‌سازی اقدامات موثری انجام داده است.

رئیس سازمان اوقاف با بیان اینکه در سازمان اوقاف و امور خیریه به نیات واقفان و اجرای وقف‌نامه‌ها توجه ویژه شده است، افزود: در این مقطع کارکردهایی را برای وقف تعریف کردیم؛ به‌عنوان مثال در حوزه‌های دانش‌بنیان، موادغذایی، کشاورزی و تجهیزات پزشکی نیز ورود کرده‌ایم.

حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی با بیان اینکه دو کمیسیون املاک و سرمایه‌گذاری در سازمان اوقاف تشکیل شده است، تصریح کرد: تفاهم‌نامه‌هایی با وزارتخانه‌های بهداشت، مسکن و شهرسازی، جهاد کشاورزی، آموزش و پرورش و همچنین جهاد دانشگاهی منعقد شده که ثمراتش از جمله مشارکت ۵۰ هزار واحدی سازمان اوقاف در طرح اقدام ملی مسکن قابل مشاهده است.

وی با اشاره به فعالیت بقاع متبرکه در ایام محرم، خاطرنشان کرد: تهیه و توزیع یک میلیون بسته غذایی در مناطق محروم، تولید و توزیع ۱۵ میلیون ماسک، توزیع ۶ میلیون لیتر مواد ضدعفونی‌کننده نمونه‌ای از فعالیت بقاع متبرکه در ایام شیوع ویروس کرونا بود که همچنان ادامه دارد.

این مراسم همزمان در سراسر کشور در سالن جلسات اداره کل اوقاف استان بوشهر برگزار شد که از تلاش و خدمات ارزشمند آقایان علی جمادی رئیس کل دادگستری استان ، علی حسن پوردادستان عمومی وانفلاب بوشهر به منظور احقاق حقوق موقوفات درمراجع قضایی و سید حسین ناظر به منظور پوشش برنامه های فرهنگی اجتماعی و قرآنی و ترویج وتبلیغ فرهنگ وقف و همچنین از حجت الاسلام بهمنیاری رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان به منظور تعامل با روحانیون و ترویج فرهنگ وقف بین آحاد جامعه و حجت الاسلام نعمت اله رکنی مدرس حوزه و دانشگاه و آقای دلجو مدیرکل ثبت اسناد واملاک استان بوشهر به جهت همکاری درتسریع در صدور اسناد مالکیت موقوفات تجلیل بعمل آمد .  


برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار