• امروز جمعه چهارم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غیر حضوری مستاجرین

مناقصه و مزایده

فراخوان حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری در حوزه وقف و امور خیریه

نماینده مردم دشتستان درمجلس شورای اسلامی : ارتقاء جایگاه وقف را از وظایف دینی و مذهبی خود می دانم

نماینده مردم دشتستان درمجلس شورای اسلامی : ارتقاء جایگاه وقف را از وظایف دینی و مذهبی خود می دانم

مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان با نماینده مردم شریف حوزه انتخابیه شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی دیدار کرد

 سه شنبه 18 شهریور 1399   37  0      

به گزارش روابط عمومی اداره‌ کل اوقاف وامور خیریه استان بوشهر، مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان با نماینده مردم شریف حوزه انتخابیه شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی دیدار کرد.
روز جمعه 14 شهریور حجت الاسلام اسماعیل پور مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با حضور دردفتر نماینده مردم شریف دشتستان با ابراهیم رضایی دیدار و گفتگو نمودند.
دراین دیدار مدیرکل اوقاف وامور خیریه گزارشی از اجرای برنامه های اوقاف استان در حوزه های فرهنگی، قرآنی و اوقافی ارائه نمودند و خاطر نشان کردند یکی از برنامه های اجراء شده اوقاف استان در سال جاری حمایت از مستمندان و افرادی که از بیماری کرونا آسیب دیده اند بوده است.
 
حجت الاسلام اسماعیل پور افزود : دراین راستا از اوایل سال جاری تاکنون بیش از ۱۲ هزار سبد معیشتی به خانواده های نیازمند و آسیب دیده ازکرونا از طریق مراکز افق امامزادگان، موسسات خیریه، کمیته امداد، بهزیستی و همچنین حمایت از خانواده زندانیان با هماهنگی و معرفی اداره کل زندانها صورت گرفته است .
مدیرکل اوقاف وامورخیریه استان یادآور شد به منظور حمایت از کودکان و مادران باردار سوء تغذیه طی دو مرحله درسال جاری تعداد 1200 سبد معیشتی پروتئینی بین خانواده های آنان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی توزیع شده است.
 
.دراین دیدار حجت الاسلام اسماعیل پورتقاضای پیگیری لازم جهت تغییروضعیت کارکنان قرار دادی اوقاف استان گردیدند
مدیرکل اوقاف وامورخیریه استان بوشهر ضمن تقاضای عضویت نماینده محترم مردم دشتستان در فراکسیون وقف مجلس شورای اسلامی خواستار حمایت از قوانین اوقاف در مجلس گردیدند .
 
در ادامه ابراهیم رضایی نماینده مردم دشتستان درمجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از اقدامات و فعالیت های اوقاف استان ، اوقاف را امانت دار مردم دانست و ضمن تاکید بر شفافیت در امور اوقاف، خاطر نشان کرد ارتقاء جایگاه وقف را از وظایف دینی و مذهبی خود می دانم و به نسبت به احیاء موقوفات اهتمام دارم.
وی خواستار رسیدگی به وضعیت موقوفه دژ برازجان شد و گفت: این موقوفه بخشی از تاریخ و هویت برازجان و دشتستان است و توقع داریم که متولیان به بهترین وجه از آن نگهداری و بهره برداری کنند.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر حمایت از تشکل‌های خودجوش فرهنگی و انقلابی، اظهار داشت: انتظار می رود که سازمان اوقاف از هیئات و گروه های مذهبی و انقلابی حمایت کند.
 
وی ضمن تشکر از نماینده محترم ولی فقیه و ریاست سازمان اوقاف وامورخیریه کشور در راستای احیای موقوفات کشوراظهار داشت : ایشان از چهره های فرهیخته نظام هستند و درهر مسئولیتی بوده اند و از زمان حضورشان باعث ارتقای آن مجموعه شده اند که اکنون درسازمان اوقاف این این تغییر مشاهده می شود.
در پایان نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی یادآور شدند آمادگی هرگونه کمک به اوقاف در مجلس شورای اسلامی را دارم.

 


برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار