• امروز چهارشنبه چهاردهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غیر حضوری مستاجرین

مناقصه و مزایده

فراخوان حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری در حوزه وقف و امور خیریه

مدیر کل اوقاف استان: اجرای چهارمین رزمایش ضیافت همدلی با توزیع 400 بسته پروتئینی بین کودکان سوء تغذیه استان بوشهر

مدیر کل اوقاف استان: اجرای چهارمین رزمایش ضیافت همدلی با توزیع 400 بسته پروتئینی بین کودکان سوء تغذیه استان بوشهر

چهارمین مرحله رزمایش «همدلی مؤمنانه» از سوی کاروان قرآنی «کار و خدمت» اداره‌کل اوقاف و امورخیریه بوشهر در حمایت از کودکان دچار سوءتغذیه روستاهای این استان اجرا شد.

 شنبه 3 خرداد 1399   13  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر چهارمین مرحله رزمایش «همدلی مؤمنانه» همزمان با بیست و نهم ماه مبارک رمضان با توزیع بسته‌های پروتئینی میان خانوارهای روستایی استان بوشهر از سوی کاروان قرآنی «کار و خدمت» اداره‌کل اوقاف و امورخیریه و با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و جوانان جهادگر کانون فرهنگی ــ هنری مسجد توحید در حمایت از کودکان دچار سوءتغذیه خانوارهای روستایی، اجرا شد.
 
حجت‌الاسلام‌ و المسلمین محمدرضا اسماعیل‌پور، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر در حاشیه این رزمایش، اظهار کرد: رزمایش مشترک مواسات اوقاف و علوم پزشکی به‌منظور رفع سوءتغذیه پروتئینی کودکان خانوارهای روستایی و برخی مناطق شهری استان بوشهر اجرا شد.
 
وی کمبود مواد پروتئینی در چرخه سبد غذایی فرزندان خانواده‌های ایرانی را زنگ خطری مهم خواند و افزود: در بسیاری از استان‌ها سوء‌تغذیه پروتئینی بسیار یافت می‌شود و همچنین در بعضی از استان‌های جنوبی و شمالی کشور کمبود و فقر آهن نیز بسیار گزارش شده است.

حجت‌الاسلام اسماعیل‌پور ادامه داد: مجموعه اوقاف و امور خیریه در مقابل این هشدارها و در تمامی شرایط حساس یک وظیفه اجتماعی و حامیانه دارد و به این جهت در چهارمین حرکت جهادی و خیرخواهانه کاروان قرآنی «کار و خدمت» با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر جهت بهبود این وضعیت که در میان کودکان خانوارهای روستایی شایع است، شتافتیم و مددرسانی مؤمنانه انجام شد.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر اضافه کرد: بسته‌های مواد غذایی پروتئینی که با پیگیری معاونت فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه و با همکاری جوانان جهادگر کانون فرهنگی هنری مسجد توحید شهرستان بوشهر آماده‌سازی و بسته‌بندی شده بود، با حضور کارشناسان متخصص دانشگاه علوم پزشکی، میان ۴۰۰ خانوار روستایی که فرزندان‌شان سوءتغذیه پروتئینی دارند، توزیع شد.

وی بهای ارزشی بسته‌های مواد غذایی پروتئینی را ۵۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: بسته‌های مواد غذایی پروتئینی چهارمین کاروان قرآنی «کار و خدمت» ویژه ۴۰۰ خانوار روستایی شامل گوشت، مرغ، لوبیا و نخود بود.

 


برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار