• امروز چهارشنبه چهاردهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غیر حضوری مستاجرین

مناقصه و مزایده

فراخوان حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری در حوزه وقف و امور خیریه

برگزاری مراسم شب قدر و شهادت امام علی (ع) در امامزاده محمد بن باقر(ع) بوشهر

برگزاری مراسم شب قدر و شهادت امام علی (ع) در امامزاده محمد بن باقر(ع) بوشهر

مراسم احیای شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان همراه با سوگواری سالروز شهادت حضرت امیرالمؤمنین علی(ع) با رعایت موازین بهداشتی در صحن آستان مقدس امامزاده محمد بن باقر(ع) بوشهر برگزار شد.

 جمعه 26 اردیبهشت 1399   14  0      

مراسم احیای شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان همراه با سوگواری سالروز شهادت حضرت امیرالمؤمنین علی(ع) با رعایت موازین بهداشتی از سوی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر و با همکاری پایگاه مقاومت بسیج ثارالله و هیئت مذهبی فاطمیه در صحن آستان مقدس امامزاده محمد بن باقر(ع) برگزار شد.

این مراسم با سخنرانی، جزء‌خوانی قرآن کریم، قرائت دعای جوشن کبیر، ختم صلوات با حضور قاریان، مداحان و اقشار مختلف مردم همراه بود.


ایثار و از خودگذشتگی؛ کلید فیض شهادت


سیدحسین مهیمنیان‌نژاد، استاد دانشگاه در این مراسم طی سخنانی گفت: هر گاه بستر ایثار و از خودگذشتگی به پا شد فیض شهادت به دست می‌آید و کلید می‌خورد. ایثار در راه خدا و شهادت، ابزاری برای ایستادگی و مبارزه بر علیه لشکر کفر و امام باطل است.

وی بیان کرد: عمر خلافت حکومت علوی قریب به چهار سال و ۱۰ ماه بود که با به شهادت رسیدن حاکم بصیر و متقی حکومت علوی در محراب مسجد، ندای «فُزْتُ وَ رَبِّ الْکَعْبَه» اولین مظلوم عالم و پیشوای شیعیان به آسمان رسید و بهشتی شد و در حقیقت عدالت را نیز شهید کردند و جامعه آن زمان، از این میزان الهی بی‌بهره و محروم ماند.


عدل و عدالت؛ ملاک حکمرانی


این استاد دانشگاه با بیان اینکه حضرت علی(ع) میزان عدالت‌محوری و اسلام‌خواهی بود، افزود: به اعتقاد اولین پیشوای شیعیان عدل و عدالت ملاک حکمرانی است.

مهیمنیان‌نژاد اظهار کرد: ﺭﻭﺯﯼ‌ ﮐﻪ‌ ﺍﻣﺎﻡ، ﺯﻣﺎﻡ‌ ﺍﻣﻮﺭ ﺭﺍ ﺑﻪ‌ ﺩﺳﺖ‌ ﮔﺮﻓﺖ‌ ﺑﺎ ﻣﺸﮑﻼ‌ﺕ‌ ﺍﻧﺒﻮﻫﯽ‌ ﺭﻭﺑﻪ‌ﺭﻭ شد ﻭ کشورداری و ﻣﻘﺎﻭﻣﺖ‌ ﺩﺭ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺍﯾﻦ‌ ﺩﺷﻮﺍﺭﯼ‌ﻫﺎ ﻧﯿﺎﺯﻣﻨﺪ ﺳﯿﺎﺳﺖ‌ ﻭ ﺗﺪﺑﯿﺮ ﺣﮑﯿﻤﺎﻧﻪ‌ﺍﯼ‌ ﺑﻮﺩ ﺗﺎ ﺑﺎ ﭘﻨﺠه‌ ﺗﺪﺑﯿﺮ، ﺑﺮ ﻣﺸﮑﻼ‌ﺕ‌ ﭘﯿﺮﻭﺯ شوﺩ.

 


برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار