• امروز سه شنبه بیست و یکم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غیر حضوری مستاجرین

مناقصه و مزایده

فراخوان حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری در حوزه وقف و امور خیریه

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور:تحریم به عنوان فرصتی طلایی برای رشد و بالندگی کشور است و باید از این فرصت بهره‌برداری شود.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور:تحریم به عنوان فرصتی طلایی برای رشد و بالندگی کشور است و باید از این فرصت بهره‌برداری شود.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشوردرکنگره علامه بلادی گفت: بیانیه گام دوم انقلاب نقشه راه آینده کشور است و همگان برای تحقق آن رسالت و وظیفه دارند.

 سه شنبه 12 آذر 1398   49  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان بوشهر به نفل از ایرنا، حجت‌الاسلام سید مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف وامورخیریه کشور روز سه‌شنبه در پنجمین کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی بیانیه گام دوم انقلاب را تدوین و ابلاغ کردند که در این حوزه روحانیان و طلاب نسبت به دیگران نقش خطیرتری را عهده‌دار هستند.
وی بیان کرد: رهبری نقشه راه کشور را در این بیانیه تعیین و رسالت قوای سه گانه را مشخص کرده‌است از این رو باید قوای یاد شده نیز نسبت به این امر اهتمام جدی داشته باشند.
خاموشی ادامه داد: آینده‌سازان کشور نیز باید بدانند ظرفیت‌های این کشور بسیار است اما مهمترین سرمایه نیروی انسانی است.
رئیس سازمان اوقاف وامورخیریه با اشاره به جایگاه مهم جوانان در توسعه و پیشرفت جامعه تاکید کرد: آینده سازان باید بدانند که در کشوری زندگی می‌کنند که هم از نظر طبیعی و هم انسانی بی‌نظیر و دارای ظرفیت‌های بسیاری است که خیلی از این ظرفیت‌ها بدون استفاده مانده‌است.
وی بیان کرد: ظرفیت‌های کار نشده همت جوانان را می‌طلبد تا بخوبی برای احیای آن تلاش کنند.
رئیس سازمان اوقاف و امورخیریه کشور گفت: درصد بالایی از جمعیت کشور زیر ۴۰ سال سن و بیش از ۱۴ میلیون نفر دارای تحصیلات آموزش عالی هستند که این فرصت بسیار خوبی برای کشور محسوب می‌شود.
نماینده ولی فقیه درسازمان اوقاف وامورخیریه گفت: تحریم به عنوان فرصتی طلایی برای رشد و بالندگی کشور است و باید از این فرصت بهره‌برداری شود.
وی ادامه داد: برای نمونه پیش از تحریم همه تجهیزات عمل قلب باز از خارج وارد می‌شد ولی اکنون پس از تحریم‌ها این تجهیزات همگی در کشور تولید می‌شود.
خاموشی افزود: ایران در عرصه نظامی و دفاعی پس از تحریم‌ها پیشرفت‌های قابل توجهی داشته‌است که هدف قرار گرفتن پهباد آمریکایی با سامانه موشکی سوم خرداد نشان از پیشرفت ایران اسلامی در حوزه نظامی است.
وی گفت: در حوزه پزشکی نیز تنها ۵ تا ۶ درصد داروها وارداتی است که این مساله هم امکان فراهم‌سازی تولید آن در کشور قابل تحقق است.
رئیس سازمان اوقاف وامورخیریه بیان کرد: کشور باید به سمت ارزآوری حرکت کند نه ارزبری و در این راستا باید با دانش و تولید انبوه برای تحقق این مهم تلاش جهادی شود.
در این کنگره شماری از موسسان مدارس علمیه در استان بوشهر تجلیل شدند.
۱۳ آذرماه سالروز شهادت شهید حجت الاسلام ابوتراب عاشوری به نام روحانیت استان بوشهر نام گذاری شده‌است و کنگره علامه بلادی بوشهری هر سال در این روز برگزار می‌شود.
آیت الله حاج سید عبدالله بلادی درسال ۱۲۹۱ هجری قمری در بوشهر متولد و درسال ۱۳۳۱به جوار رحمت حق پیوست و در قبرستان وادی‌الاسلام در نجف اشرف به خاک سپرده شد.
ردودالسته (رد کتاب ابن تیمیه)، زلال المعین فی شرح احادیث الاربعین، کشکول، کشف الاسرار، لوایح و سوانح (مشتمل بر سخنرانی ها، نامه ها و تلگرافهای ایشان در ایام جنگ بین الملل اول و قیام دلیران تنگستان، ایقاظ‌الحبیب فی مظالم‌الصلیب (افشای جنایات استعمارگران مسیحی) از جمله کتاب‌های آیت الله بلادی بوشهری است.
همچنین آیت الله بلادی از علمایی بود که شهید رئیسعلی دلواری در قیام دلیران تنگستان علیه استعمار پیر انگلیس از وی دستور می‌گرفته است.

 


برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار