• امروز جمعه چهارم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غیر حضوری مستاجرین

مناقصه و مزایده

فراخوان حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری در حوزه وقف و امور خیریه

مدیر کل اوقاف استان بوشهر:موکب شهدای مدافع حرم برای پذیرایی از زائران اربعین در مرز شلمچه برپا شد

مدیر کل اوقاف استان بوشهر:موکب شهدای مدافع حرم برای پذیرایی از زائران اربعین در مرز شلمچه برپا شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با اشاره به برپایی موکب پذیرایی از زائران اربعین در مرز شلمچه گفت: این موکب که با تلاش اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با عنوان موکب شهدای مدافع حرم برپا شده تا 30مهرماه از زائران حسینی پذیرایی می‌کند.

 یک شنبه 7 مهر 1398   65  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان بوشهر، حجت‌الاسلام محمدرضا اسماعیل پوربا اشاره به برگزاری مراسم ایام محرم در بقاع متبرکه و امام‌زاده‌های استان بوشهر اظهار داشت: برنامه‌های ایام سوگواری حضرت امام حسین(ع) و یاران با وفایش در بقاع متبرکه استان بوشهر بر اساس بصیرت افزایی عاشورای حسینی برگزار شد.
وی با اشاره به اینکه برنامه‌های ایام ماه محرم با استقبال مردم ولایت‌مدار در نقاط مختلف استان بوشهر برگزار شد افزود: برای ماه صفر برنامه‌‌های مختلفی تدارک و تدوین شده که اربعین حسینی، تجمع لبیک یا رسول‌الله در روز رحلت پیامبر(ص) و پیاده روی در روز شهادت امام رضا(ع) به سمت امام‌زاده‌ها از جمله این برنامه‌ها است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر برپایی موکب پذیرایی از زائران اربعین در مرز شلمچه را از دیگر برنامه‌ها دانست و گفت: این موکب که با تلاش اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با عنوان موکب شهدای مدافع حرم و در راستای اجرای امینانه نیات واقفین خیراندیش استان برپا شده وتا 30مهر ماه از زائران حسینی پذیرایی می‌کند.
حجت الاسلام اسماعیل پور با اشاره به استقرار چهار موکب‌ پذیرایی اربعین درمسیر پیاده رویی در سطح استان و با محوریت امامزادگان شاخص اظهار داشت: تلاش شده که با در نظر گرفتن تمامی مسائل، خدمات‌دهی مناسبی به زائران اربعین در سطح استان بوشهر ارائه شود.
وی با بیان اینکه موکب در مرز شلمچه با همکاری ادارات اوقاف هرمزگان و کهگیلویه و بویراحمد با مدیریت اوقاف وامور خیریه استان بوشهر از زائران حسینی پذیرایی می‌کند تصریح کرد: با توجه به اینکه زائران اربعین باید در محل‌ها و مسیرهایی که دسترسی به زیرساختها وجود دارد و مشکلات ترافیکی ایجاد نمی‌شود موکب ایجادشده در کنار پارکینگ 50هکتاری احداث شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با اشاره به اینکه امکانات تهیه شده برای برپایی ومیزبانی هرچه بهتر از زائران اربعین حسینی برنامه ریزی شده است گفت: در موکب شهدای مدافع حرم روزانه از 22 هزار نفرپذیرایی می‌شود که 6 هزار نفر در وعده نهار 3 هزارنفر صبحانه و 3 هزارنفر شام و10 هزار نفر سرپایی از قبیل آب، چای، کیک، خرما و ملزومات پذیرایی می‌شود .

 


برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار