• امروز جمعه نهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غیر حضوری مستاجرین

مناقصه و مزایده

فراخوان حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری در حوزه وقف و امور خیریه

تشکیل نشست مشترک اوقاف وامورخیریه ومیراث فرهنگی  وگردشگری استان بوشهر/ تعیین تکلیف اماکن متبرکه و موقوفات میراثی

تشکیل نشست مشترک اوقاف وامورخیریه ومیراث فرهنگی وگردشگری استان بوشهر/ تعیین تکلیف اماکن متبرکه و موقوفات میراثی

این نشست در راستای اجرای تفاهم نامه فی مابین و جهت تعیین تکلیف موقوفات واماکن متبرکه میراثی از جمله امامزاده سلیمان بن علی (ع) بندرگناوه و بقعه میر محمد حنفیه (ع) جزیره خارگ و همچنین کاروانسرای مشیر الملک برازجان و کاروانسرای دالکی برگزارشد .

 دوشنبه 23 اردیبهشت 1398   106  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان بوشهر، مدیر کل اوقاف استان با سرپرست اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان بوشهر دیدار نمود.
روز گذشته حجت الاسلام اسماعیل پور مدیر کل اوقاف استان با ارغوان مهدی زاده سرپرست اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان دیدار وگفتگو نمود.
این نشست در راستای اجرای تفاهم نامه فی مابین و جهت تعیین تکلیف موقوفات واماکن متبرکه میراثی از جمله امامزاده سلیمان بن علی (ع) بندرگناوه و بقعه میر محمد حنفیه (ع) جزیره خارگ و همچنین کاروانسرای مشیر الملک برازجان و کاروانسرای دالکی برگزارشد .
حجت السلام والمسلمین اسماعیل پور مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن ایام ماه مبارک رمضان گفت : در خصوص تعیین تکلیف دژ برازجان سال قبل نیز جلسه ایی به همین منظور در فرمانداری دشتستان صورت گرفت و تصمیماتی اتخاذ گردید که به توافقاتی نیز رسیده ایم.
حجت الاسلام اسماعیل پور ادامه داد : ما موافق با مشارکت بخش خصوصی هستیم که به حمدالله امسال دستورالعمل جدیدی در جهت واگذاری کاروانسراها داریم و روند واگذاری را تسهیل کرده و سرمایه گذار می تواند ورود کند .
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر اضافه کرد : طرح های توجیهی برای این کاروانسراها باید با کاربری که میراث معرفی می کند هم خوانی داشته باشد تا این یک شروع تعاملی بین دو دستگاه باشد و امید که این تفاهم ادامه دار باشد
در ادامه ارغوان مهدی زاده سرپرست اداره کل میراث فرهنگی به بیان برخی مطالبات مردمی در شهرستان دشتستان پیرامون دژ برازجان(کاروانسرای مشیرالملک) و کاروانسرای دالکی پرداخت و گفت : میراث فرهنگی تا حدودی از اعتبارات دریافتی خود در این دو کاروانسرا ورود کرده است و هم اکنون با توجه به سیاست های سازمانی جهت واگذاری به بخش خصوصی امکان هزینه مجدد در آن وجود ندارد
در این نشست مدیر کل اوقاف استان در خصوص مرمت و بازسازی بقعه میر محمد حنفیه خارگ افزود : به منظور بررسی وضعیت این بقعه به اتفاق نماینده میراث فرهنگی در خارگ از این بقعه بازدید نموده و مکاتبات لازم جهت جذب اعتبارات با فرمانداری بوشهروسازمان مرکزی صورت گرفته است .

 


برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار