• امروز سه شنبه پنجم مرداد 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غیر حضوری مستاجرین

مناقصه و مزایده

فراخوان حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری در حوزه وقف و امور خیریه

اولین جلسه  کمیته قوانین و مقررات اوقافی در سال 96  در بوشهر برگزار شد + تصاویر

اولین جلسه کمیته قوانین و مقررات اوقافی در سال 96 در بوشهر برگزار شد + تصاویر

بوشهراولین جلسه کمیته بررسی قوانین و مقررات اوقافی در سال 96 با حضور مدیران کل اوقاف استان های بوشهر وفارس به میزبانی اوقاف وامورخیریه استان بوشهر برگزار گردید .

 شنبه 4 آذر 1396   462  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان بوشهراولین جلسه  کمیته بررسی قوانین و مقررات اوقافی در سال 96 با حضور مدیران کل اوقاف استان های بوشهر وفارس به میزبانی اوقاف وامورخیریه استان بوشهر برگزار گردید .

 شهرام دریائی نژاد تصریح کرد: در راستای اجرای شناسه 11151 برنامه سال 1396، با عنوان تدوین وبازنگری قوانین وآیین نامه ها مقرر شد استان های بوشهر ، فارس نسبت به تشکیل جلسات کمیته قوانین و مقررات اقدام و مشکلات، کاستی ها، نواقص قانون و دستورالعمل ها را مورد بررسی و نتیجه به سازمان اوقاف و امور خیریه اعلام می شود.

وی با بیان اینکه استان های  بوشهر، فارس  استان های هم گروه هستند، عنوان کرد: در این جلسه به اهمیت بررسی و ضعف های قانونی دست و پا گیر که مستأجرین با آن سر و کار دارند اشاره و در این خصوص بحث و تبادل نظر شد.

رئیس اداره حقوقی ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه بوشهر با اشاره به اینکه دراین جلسه 7 عنوان قوانین و دستورالعمل که نیاز به بررسی داشت استخراج شد، اذعان داشت: معضلات و مشکلات حقوقی نسبت به شروط اسناد اجاره مطرح و تناقض اسناد اجاره موجود در سامانه اوقاف با قوانین مورد بررسی قرار گرفت وی یادآورشد سال گذشته بااحتساب جلسه ایی که دراستان فارس برگزارگردید تعداد 29 عنوان قوانین و دستورالعمل قابل اصلاح استخراج گردیده است ..

دریایی نژاد افزود: در پایان این جلسه مقرر شد پیشنهاد بررسی نهایی شروط اسناد و لزوم اصلاح شروط به سازمان اوقاف گزارش داده شود تا تصمیمات لازم اتخاذ گردد .

در این جلسه از یکی ازقضات باتجربه دادگستری استان که مسلط به قوانین ومقررات اوقافی می باشد دعوت وازتجربیات ایشان استفاده شد .

 

 


برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار