• امروز شنبه سوم مهر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غیر حضوری مستاجرین

مناقصه و مزایده

فراخوان حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری در حوزه وقف و امور خیریه

دومین جلسه کمیته بررسی قوانین ومقررات اوقافی در استان بوشهر برگزارشد .

دومین جلسه کمیته بررسی قوانین ومقررات اوقافی در استان بوشهر برگزارشد .

دومین جلسه کمیته قوانین و مقررات اوقافی به میزبانی اوقاف وامورخیریه استان بوشهر برگزار گردید .

 یک شنبه 17 بهمن 1395   362  0      

به گزارش روابط عمومي اداره كل اوقاف و امور خيريه  استان بوشهر، دومین جلسه کمیته قوانین و مقررات اوقافی به میزبانی اوقاف وامورخیریه استان بوشهر برگزار گردید .

 شهرام دریائی نژاد تصریح کرد: در راستای اجرای شناسه 1171 برنامه سال 1395، مقرر شد استان های بوشهر ، فارس وکهگیلویه وبویراحمد نسبت به تشکیل جلسات کمیته قوانین و مقررات اقدام و مشکلات، کاستی ها، نواقص قانون و دستورالعمل ها را مورد بررسی و نتیجه به سازمان اوقاف و امور خیریه اعلام می شود.

وی با بیان اینکه استان های  بوشهر، فارس و کهگیلویه و بویر احمد، استان های هم گروه هستند، عنوان کرد: در این جلسه به اهمیت بررسی و ضعف های قانونی دست و پا گیر که مستأجرین با آن سر و کار دارند اشاره و در این خصوص بحث و تبادل نظر شد.

رئیس اداره حقوقی ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه بوشهر با اشاره به اینکه دراین جلسه 8 عنوان قوانین و دستورالعمل که نیاز به بررسی داشت استخراج شد، اذعان داشت: معضلات و مشکلات حقوقی نسبت به شروط اسناد اجاره مطرح و تناقض اسناد اجاره موجود در سامانه اوقاف با قوانین مورد بررسی قرار گرفت وی یادآورشد بااحتساب جلسه ایی که دراستان فارس برگزارگردید تعداد 29 عنوان قوانین و دستورالعمل قابل اصلاح استخراج گردیده است ..

دریایی نژاد افزود: در پایان این جلسه مقرر شد پیشنهاد بررسی نهایی شروط اسناد و لزوم اصلاح شروط به سازمان اوقاف گزارش داده شد تا تصمیمات لازم اتخاذ شود .

در این جلسه از یکی ازقضات باتجربه دادگستری استان که مسلط به قوانین ومقررات اوقافی می باشد دعوت وازتجربیات ایشان استفاده شد .

گفتنی است اولین جلسه این کمیته تیرماه سال جاری در استان فارس برگزار گردیده است .

 

 

روابط عمومی واطلاع رسانی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان بوشهر .

.

 

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار