• امروز شنبه سوم مهر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غیر حضوری مستاجرین

مناقصه و مزایده

فراخوان حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری در حوزه وقف و امور خیریه

روند مراحل ثبتی و اخذ سند مالکیت موقوفات و بقاع متبرکه در اداره ثبت بوشهر بررسی شد+تصاویر

روند مراحل ثبتی و اخذ سند مالکیت موقوفات و بقاع متبرکه در اداره ثبت بوشهر بررسی شد+تصاویر

جلسه روند تسریع در مراحل ثبتی و اخذ سند مالکیت موقوفات و بقاع متبرکه با حضور مدیرکل و کارشناسان حقوقی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان بوشهر در محل دفتر مدیرکل ثبت بوشهر بررسی شد.

 شنبه 9 بهمن 1395   960  0      

 
 
 به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان بوشهر،جلسه ای با حضور مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر و اصغر پیرهادی به منظور تسریع در روند مراحل ثبتی و اخذ سند مالکیت موقوفات و بقاع متبرکه در سیستم کاداست و طرح الکترونیکی شمیم در محل دفتر مدیرکل ثبت اسناد و املاک  استان بوشهر تشکیل شد.  
 
 

دو سوم شهر بوشهر وقفی است

 

حجت الاسلام مرتضی محمدیان بعد از ظهر شنبه در نشست با مسئولان و مدیران ثبت اسناد و املاک  استان بوشهر اظهار داشت: ثبت سند مالکیت موقوفات و بقاع متبرکه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که تلاش ویژه‌ای برای این منظور داریم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر تصریح کرد: حدود دو سوم شهر بوشهر وقفی است اما با توجه به شرایط موجود اثبات این امر بسیار مشکل است.

حجت‌الاسلام محمدیان خاطرنشان کرد: جلسات مشترک و نتیجه‌دار دستگاه‌ها موجب پیشگیری از سوء استفاده زمین‌خواران در حوزه املاک وقفی می‌شود.

 

راه‌اندازی طرح ثبتی شمیم در ۴ نقطه استان بوشهر

 

اصغر پیرهادی بعد از ظهر شنبه در نشست با مسئولان اوقاف بوشهر اظهار داشت: صدور اسناد برای املاک وقفی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و برای این مهم آماده همکاری هستیم.

وی اضافه کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر می‌بایست در اسرع وقت برای صدور سند دفترچه‌ای املاک وقفی به سند تک برگ اقدام کند.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر از راه‌اندازی طرح شمیم در ۴ نقطه استان خبر داد و گفت: طرح ثبتی شمیم در کنار سیستم کاداستر در بوشهر، دشتی، جم و گناوه استارت خورده و در استان مستقر شده است.

وی بیان کرد: هزینه خریداری هر یک دستگاه گیرنده متحرک نقطه‌یاب و نقشه‌بردار ویژه طرح شمیم نزدیک به ۴۰۰ میلیون ریال اعتبار نیاز دارد و در این راستا با استاندار بوشهر برای مساعدت مکاتبه انجام داده‌ایم.

 

این نشست به منظور تسریع در روند مراحل ثبتی و اخذ سند مالکیت موقوفات و بقاع متبرکه در سیستم کاداستر و طرح الکترونیکی شمیم در محل دفتر مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر تشکیل شد.

 
 
 
 
 
 
 
 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار