• امروز سه شنبه پنجم مرداد 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غیر حضوری مستاجرین

مناقصه و مزایده

فراخوان حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری در حوزه وقف و امور خیریه

شرفخانی: مردم ایران 380 وقف جدید در فروردین ماه به ثبت رساندند

شرفخانی: مردم ایران 380 وقف جدید در فروردین ماه به ثبت رساندند

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه از ثبت 380 وقف جدید فروردین ماه امسال در کشور خبر داد.

 سه شنبه 8 اردیبهشت 1394   427  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام و المسلمین احمد شرفخانی در همایش پنجاه و سومین سال اعطای جایزه بنیاد البرز با اشاره به اینکه آسان‌سازی وقف از موضوع‌های مهم است اظهار کرد: مردم می‌توانند در قالب وقف‌های کوچک و دسته‌جمعی در سنت حسنه وقف شرکت کنند.
وی بر معرفی آثار و برکات وقف در جامعه تاکید کرد و افزود: جامعه بخش قابل توجهی از فرهنگ‌سازی، تمدن‌سازی، توسعه شهری، سلامت بهداشتی و ... را مدیون وقف است.
شرفخانی با بیان اینکه 500 بیمارستان و درمانگاه موقوفه در کشور وجود دارد، تصریح کرد: مردم در یک‌میلیون و 400 هزار رقبه در کشور سکونت دارند.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه به تهیه نوشت‌افزار برای 14 هزار نفر دانش‌آموز در سال تحصیلی 93ـ94 در کشور اشاره کرد و گفت: وقف یکی از احکام پویا و زنده الهی است که همواره منشا خیر و برکت است.
وی با اشاره به اینکه 21 درصد از بودجه کشور آلمان از محل وقف تامین می‌شود، بیان کرد: 11 درصد از منابع مالی امور پژوهشی کشور آمریکا هم از محل وقف است.
شرفخانی به ثبت سالانه 200 وقف جدید از ابتدای انقلاب اسلامی تا سال 88 در کشور اشاره کرد و یادآور شد: اما تنها در فروردین ماه امسال 380 وقف جدید توسط خیران در کشور به ثبت رسیده است که رکورد جدید پس از انقلاب اسلامی است.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه از اجرای طرح «یاوران وقف» در عرصه‌های تخصصی در کشور خبر داد و اظهار کرد: طرح جامع «ترویج وقف» به صورت درون‌ و برون‌سازمانی در کشور اجرایی می‌شود.
وی با بیان اینکه علم بدون عمل فایده‌ای ندارد، خاطرنشان کرد: وقف چشمه‌ای است که هرگز خشک نمی‌شود و برای برطرف کردن نیاز جامعه است.
براساس این گزارش ، در این مراسم از 60 نفر دانش‌آموز نخبه گیلانی توسط بنیاد البرز تجلیل شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار