• امروز چهارشنبه بیست و هشتم مهر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غیر حضوری مستاجرین

مناقصه و مزایده

فراخوان حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری در حوزه وقف و امور خیریه

 حجت الاسلام محمدیان : طرح آرامش بهاری در بیش از 45 امامزاده اجرا شده است

حجت الاسلام محمدیان : طرح آرامش بهاری در بیش از 45 امامزاده اجرا شده است

طرح آرامش بهاری در 45 امامزاده بوشهر برگزار شد/ ملاک اوقاف در رابطه با امامزاده ها شجره نامه نیست/ اسکان 500 هزار زائر در بقاع متبرکه استان در نوروز 92/ موقوفات قرآنی در استان از آمار کمی برخوردار هستند/ کار فرهنگی ما بر روی وقف گروهی است

 یک شنبه 11 فروردین 1392   1708  0      

به گزارش روابط عمومی اوقاف و امور خیریه استان امروز مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در نوروز 92 طبق مصوبه سازمان اوقاف کشور دستور اجرای طرح آرامش بهاری در 40 امامزاده استان داشتیم که ما در بیش از 45 امامزاده در سطح استان این طرح را اجرا نمودیم.
حجت الاسلام محمدیان افزود: طرح آرامش بهاری شامل آماده کردن امامزاده ها برای حضور زائرین، دعال تحویل سال و سخنرانی مقام معظم رهبری و حضور روحانی در آن مکان ها و دعای مراسمات تا اتمام تعطیلات نوروز برگزار خواهد شد.
وی بیان کرد: امسال نیز خیمه های معرفت را در دو امامزاده استان با حضور سه روحانی برگزار کردیم و مردم در کنار این طرح از مشاوره متخصصین مذهبی استفاده کردند و در نوروز 92 بیش از 500 هزار نفر در اماکن مذهبی و امامزاده ها اسکان داده شدند.
وی گفت: امسال با توجه به اینکه دهه اول فاطمیه از 5 فروردین شروع شد باعث گردید که ما دهه دوم را پرنگتر برگزار کنیم.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان خاطرنشان کرد: امسال در استان بوشهر به مصوبه سازمان اوقاف سهمیه 3 هزار نفر برای طرح حافظین قرآن داریم که تاکنون کمتر از تعداد گفته شده ثبت نام کرده اند و قرار است سازمان اوقاف امسال یک میلیون نفر در سه رده سنی در کشور حافظ قرآن کند.
وی تصریح کرد: موقوفاتی که در رابطه با قرآن و چاپ قرآن باشد در استان بوشهر از آمار کمی برخوردار است.
وی افزود: اوقاف نگاهش به وقف به روزتر و شیوه های نوینی است و ما در برنامه های فرهنگی خود بیشتر بر روی وقف گروهی کار فرهنگی و برنامه ریزی می کنیم.
حجت الاسلام محمدیان عنوان کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه ملاکش نسبت به امامزاده ها شجره نامه نیست و آنچه مردم به آنها اعتقاد دارند و کراماتی از آنها دیده اند را مورد تایید و بازسازی قرار می دهد و آن را تبدیل به قطب فرهنگی می کنیم.
وی تاکید کرد: نبایست هر کسی که سید است، وقتی فوت کرد برای آن امامزاده احداث کرد بلکه باید با هماهنگی کارشناسان اوقاف تمامی مراحل انجام کار آن صورت بگیرد.
وی گفت: تاکنون 399 بقاع متبرکه در استان داریم که تعداد 85 امامزاده هستند.
حجت الاسلام محمدیان بیان کرد: در سال گذشته تعداد 148 رای مثبت در رابطه با موقوفات به نفع اداره کل اوقاف استان صادر شد که الان نیز تعداد 200 مورد دیگر در دست رسیدگی می باشد.
 
روابط عمومی اوقاف و امور خیریه استان بوشهر
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار