• امروز چهارشنبه بیست و هشتم مهر 1400 

امامزاده هاشم شهرستان بوشهر

صفحه ی اصلی / امامزاده هاشم شهرستان بوشهر

امامزاده هاشم شهرستان بوشهر

امامزاده ابوهاشم حسین مشهور به امامزاده هاشم در شهر  بوشهر ، پایگاه هوایی ششم شکاری شهید یاسینی ( محله جفره علیباش قدیم ) واقع شده  و عرصه آن 5000 مترمربع می باشد این بقعه متبرکه در طول سال حدود 7000  نفرزائر دارد

و امامزاده هاشم (ع) دارای طرح جامع و توسعه است که گنبد ، گلدسته ، سر درب ، ایوان ، شبستان و کتابخانه آن تکمیل شده و مورد بهر ه برداری قرار می گیرد . 

- اصل و نسب امامزاده :

امامزاده هاشم با هفت واسطه به امام علی بن الحسین زین العابدین (ع) بر  می گردد . امامزاده ابوهاشم حسین مشهور به امامزاده هاشم ، ابو عبدالله محمد محمد ، قاسم التن الین حسین ، زیر الشیه النسایه العسکری ،  علی ،  حسین ذی الدمعه ،  زید الشهید امام علی بن الحسین زین العابدین (ع) .

تاریخچه ساخت بنا و سایر ویژ گیها و جاذ به های مذهبی و گردشگری بقعه متبر که :

از قدمت بنای اولیه اطلاعاتی وجود ندارد ، با توجه به قرار گرفتن این امامزاده در پایگاه هوایی ساختمان قدیمی آن در حال تخریب بود که از سال 1384  روز ولادت با سعادت پیامبر اکرم (ص)  کلنگ ساختمان کنونی زده شد و در سال 1387  مصادف با ولادت با سعادت حضرت زهرا (س) افتتاح گردید صحن و گلدسته ها مرقد و نمای داخلی امامزاده هاشم (ع) و سر درب ورودی  خود بر  جذابیت آستان مقدس اضافه کرده است این بنای  با عظمت  توسط حجه الاسلام سید محمد سیدیان شروع و با پیگیر ی زیاد ایشان و توکل به خداوند متعال و ائمه معصومین (ع) و کمک افراد خیر و نیک اندیش تکمیل شده است .

امامزاده هاشم بواسطه قرار گرفتن  در منطقه نظامی و پایگاه هوایی ، دسترسی عموم مردم به آن به سختی انجام           می گیرد و در رابطه با حل این مشکل تلاشهای زیادی شده که تا حدودی این مشکل برطرف شده است . این امامزاده دارای امکانات مطلوبی برای استفاده از زائران محترم می باشد و برنامه های متنوع مذهبی فرهنگی در آن در طول هفته   برگزار می گردد .